چرا آلمانی یاد بگیریم؟

کسی که آلمانی می‌داند، می‌تواند:

 • آثار نویسندگان بزرگ قرون گذشته، مانند گوته، شیلر و برشت را به زبان اصلی بخواند؛
 • در شرح زندگی خود، به این مطلب خاص اشاره نماید (بسیاری از شرکت‌ها در پی داوطلبانی هستند که زبان آلمانی می‌دانند)؛
 • در دانشگاه های آلمان، اتریش و سوئیس مجانی تحصیل کند؛
 • به فستیوال فیلم برلین برود؛
 • در جشن اکتبر در مونیخ و یا در کارناوال کلن شرکت کند؛
 • آخرین مقالات و کتاب های علمی را مطالعه کند. (زیرا تقریبا ۲۸٪ کتب علمی که در جهان منتشر می‌شوند؛ به زبان آلمانی هستند. مقالات علمی آلمانی از لحاظ تعداد انتشار در رتبه دوم است.)

آلمانی یکی از زبان های رسمی اتحادیه اروپاست و در بسیاری از شرکت‌ها و نهادهای بین‌المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این‌ها تنها مزایای تسلط بر زبان آلمانی نیستند. برای اقامت در آلمان، پیوست به خانواده به قصد مهاجرت، تحصیل در آلمان و کشورهای آلمانی زبان در سطوح گوناگون نیز؛ داشتن مدرک رسمی زبان آلمانی امری اجتناب ناپذیر است.

دپارتمان زبان آلمانی موسسه MIE از بدو فعالیت خود نیاز زبان آموزان آلمانی را مد نظر قرار داده و با بهره گیری از اساتید مجرب جایگاه ویژه ای در آموزش زبان آلمانی در کشور یافته است.

این دپارتمان با سال‌ها تجربه آموزش مفتخر است با ارائه تمامی دوره های زبان آلمانی به صورت ترمیک، فشرده و فوق فشرده آمادگی لازم جهت آزمون‌های رسمی سفارت آلمان و اتریش را برای زبان آموزان گرامی فراهم آورد. در نتیجه، مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی را با دوره فشرده زبان آلمانی کوتاه‌تر از قبل کند.

دوره های آموزشی این دپارتمان با استفاده از متدهای روز دنیا مشتمل بر دوره های C1 ،B2 ،B1 ،A2 ،A1 و C2 می‌باشد.

معرفی دوره های زبان آلمانی در موسسه MIE

سطوح زبان آلمانی به ترتیب از مبتدی تا پیشرفته با سطوح و حروف B ،A و C مشخص می‌شوند. هر کدام از سطوح با توجه به متد آموزشی به دو دوره تقسیم می‌شوند. برای مثال دوره A به دو دوره A1 و A2 تقسیم می‌شود. دوره های زبان آلمانی در موسسه MIE شامل سه دوره عادی، فشرده و فوق فشرده می‌باشند. در دوره های عادی ظرف مدت 12 هفته زبان آموز دوره A1 را به اتمام می‌رساند. دوره زبان المانی به طور فشرده برای این سطح، زمانی در حدود 6 هفته نیاز دارد. سطح a1 زبان آلمانی در موسسه MIE در پکیج‌هایی مجزا به دو دوره A1.1 و A1.2 تقسیم شده است.شما با مراجعه به سایت mielanguage میتوانید این پکیج ها را تهیه نمایید.

تعداد جلسات تدریس هر سطح 48 جلسه می‌باشد. تنها تفاوت دوره های عادی، فشرده و فوق فشرده زمان آن‌هاست که با توجه به نیاز زبان‌آموز برای تمرین و تکرار، این زمان کمتر یا بیشتر است.

مدت زمان یادگیری زبان آلمانی b1

سطح b1 زبان آلمانی بدین معناست که شما می توانید به راحتی در مورد اتفاقات روزمره خود صحبت کنید و توانایی خواندن مطالب ساده را خواهید داشت و میتوانید در آزمون های مختلف شرکت نمایید. مدت زمان یادگیری زبان آلمانی b1 به زمانی که برای یادگیری می گذارید بسیار بستگی دارد و اگر شما به صورت فشرده زبان آلمانی را فرا بگیرید مدت زمان یادگیری زبان آلمانی b1 می توانید کمتر از 6 ماه طول بکشد ولی باز لازم به ذکر است که مدت زمان یادگیری زبان آلمانی b1 کاملا به خود شما بستگی دارد.

مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی b2

برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان را دارند مدرک زبان آلمانی b2 بسیار اهمیت دارد، یکی از مهترین دلیل های آن این می تواند باشد که برای تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان شما به این مدرک نیاز دارید. سوالی که برای اکثر این افراد پیش می آید این است که مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی b2 چقدر است؟ پاسخ به این سوال به مسایل گوناگونی مرتبط است ولی مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی b2 در صورتی که شما به طور اصولی و پشتکار فراوان زبان آلمانی را فرا بگیرید در 6 ماه امکان پذیر خواهد بود.

مدارک زبان آلمانی مورد نیاز برای شما، با توجه به هدفتان از سفر به آلمان متفاوت است

 برای مثال:

 • برای پیوست به همسر، مدرک زبان آلمانی a1 مورد نیاز است که شما برای این دوره ظرف مدت 6 هفته در موسسه ام آی ای آمادگی لازم را برای اخذ مدرک زبان آلمانی a1  کسب خواهید کرد.
 • برای ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا مدرک B2 مورد نیاز است. ممکن است سوالی که برای شما عزیزان پیش بیاید این باشد زمان لازم برای یادگیری b2 آلمانی چقدر است؟ در دوره فشرده شما می توانید ظرف مدت 24 هفته مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی b2 را برای خود کوتاه کنید. کتب و متدهای تدریس تماماً با استانداردهای انستیتو گوته (سفارت فرهنگی آلمان) مطابقت دارند و این مسئله موفقیت موسسه MIE را به شدت افزایش می دهد.

Start Deutsch1

براساس قوانین جدید اقامت در آلمان، مهاجرت به همراه همسر در صورتی امکان پذیر است که فرد در بدو ورود به آلمان در صورت داشتن سایر شرایط لازم برای مهاجرت، به زبان آلمانی در حد مقدماتی آشنائی داشته باشد و به هنگام درخواست ویزا مدرک a1 زبان آلمانی را به سفارت ارائه دهد. به این منظور لازم است تا شخص متقاضی در آزمون فوق الذکر امتیاز کافی به دست آورد. دوره زبان المانی برای آمادگی این آزمون در موسسه برگزار می‌شود. چنانچه مایل به شرکت در این برنامه هستید با موسسه تماس بگیرید. آزمون a1 german exam in tehran زبان آلمانی در تهران نیز برگزار می‌شود.

Start Deutsch2

برای دریافت مدرک A2 (Start Deutsch 2) باید از دانش پایه‌ای در زبان آلمانی برخوردار باشید. این امتحان برابر با دومین سطح از 6 درجه موجود در جدول ( GER مرجع مشترک اروپایی برای سطوح مختلف زبان) است.

Zertifikat Deutsch B1

مدت زمان اخذ مدرک b1 آلمانی رابطه مستقیم با مدت زمان یادگیری زبان آلمانی b1 دارد زیرا با مطالعه درست و موفقیت در آزمون Zertifikat Deutsch B1 نشان خواهید داد که دارای دانش خوب مقدماتی در زبان روزمره آلمانی هستید. بطوریکه توانائی برطرف نمودن مشکلات خود از نقطه نظر زبان و در تمامی موارد زندگی روزمره را خواهید داشت.

Zertifikat Deutsch B2

آزمون Zertifikat B2 از پائیز 2007 معرفی گردیده و افراد بزرگسال را مخاطب قرار می‌دهد. پس از سپری کردن مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی b2 و استفاده از منابع مناسب، اگر این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید یعنی شما قادر هستید تکلم و نگارش به زبان آلمانی را در سطح بسیار خوبی انجام دهید و بدون اشتباه ملموسی، صحبت را به دست بگیرید یا حتی جملاتی را بنویسید. همینطور درک بهتری نسبت به خواندن متن یا نوشته‌هایی که می‌بینید پیدا می‌کنید.

Zertifikat Deutsch C1

آزمون Zertifikat C1 از پائیز 2007 معرفی گردیده و افراد بزرگسال را مخاطب قرار می‌دهد. با قبولی در این آزمون نشان می‌دهید که طیف گسترده‌ای از متون پیچیده و طولانی آلمانی را درک کرده و قادر هستید از زبان آلمانی در زندگی حرفه‌ای و تحصیل به شکل موثر و متنوع استفاده نمائید. علاوه بر این قادر خواهید بود که در مورد مسائل پیچیده نظر خود را بطور مفصل بیان نموده یا به روی کاغذ آورده و از امکانات گوناگون در زبان آلمانی برای پیوند دادن عبارات به یکدیگر به شکلی مناسب استفاده نمائید.

Start Deutsch1

شما بعد از قبولی در این امتحان قادر خواهید بود :

– در موقعیت‌های روزمره موضوعات و سوالات کلی و بسیار ساده، دستور العمل‌ها و اطلاعیه‌ها را درک کرده و همچنین پیغام‌های تلفنی، اطلاعیه‌های عمومی و گفت و گوهای کوتاه را متوجه شوید؛

– قسمت‌های مهم در اطلاعیه‌ها ، تابلوهای عمومی (در خیابان‌های شهر) و آگهی‌ها را استخراج کنید؛

– اعداد، مقادیر، زمان و قیمت‌ها را بیان کرده و متوجه شوید؛

– قادر به پر کردن پرسشنامه‌ها در مورد اطلاعات شخصی خود باشید؛

– وارد گفت و گو با آلمانی زبان‌ها شوید و به سوالاتی که از شما پرسیده می‌شود جواب دهید و از عبارت‌های اساسی که آموخته اید استفاده کنید؛

– پیام‌های کوتاه شخصی بنویسید؛

– درخواست‌های متداول روزمره را مطرح کنید و به آن‌ها عکس العمل نشان دهید.

Start Deutsch 2

پس از قبولی در این امتحان قادر خواهید بود :

– اطلاعات مهم در گفت و گو های روزمره را متوجه شوید. همچنین آنچه که در رادیو یا تلفن می شنوید را بفهمید؛

– اطلاعاتی که در مقاله‌های کوتاه روزنامه‌ها، تبلیغات و اطلاعیه‌های مربوط به زندگی روزمره و اطلاعاتی که در بوردها نوشته می شوند را بفهمید؛

– فرم‌های موجود در فروشگاه‌ها، بانک‌ها و یا ادارات را پر کنید؛

خود را معرفی کنید و با دیگران در مورد زندگی شخصی خود گفت و گو کنید؛

– برای توافق در موضوعی با دیگران مذاکره نمایید.

Zertifikat B1

می‌توان مدت زمان یادگیری زبان آلمانی b1 و در پی آن، مدت زمان اخذ مدرک b1 آلمانی را در حدود 3 تا 6 ماه دانست. پس از قبولی در این امتحان قادر خواهید بود :

– اطلاعات لازم در گفت و گو های روزمره و خبر هایی که در رسانه‌های آلمانی زبان پخش می شوند را دقیقاً متوجه شوید؛

– آمار و ارقام، متن روزنامه‌ها و سایر نوشته‌هایی که مربوط به زندگی روزمره می‌شود را دقیقاً بفهمید؛

– متن‌ها و نامه‌های شخصی خود را بنویسید؛

– راجب موضوع مورد علاقه خود گفت و گو کنید، در مورد آن مختصراً نظرات خود را بیان کنید و تا حدی نسبت به نظرات افراد دیگر واکنش نشان دهید؛

– از یک مسأله روزمره گزارش دهید، مطلبی را پیشنهاد نمایید یا با کسی در مورد موضوعی توافق نمایید.

Zertifikat B2

شما بعد از سپری کردن دوره های زبان آلمانی و شرکت در آزمون و قبولی در آن قادر خواهید بود :

– محتوای اصلی موضوعات ملموس و غیرملموس را دنبال کنید و اطلاعات دارای اهمیت برای خود را (به عنوان مثال در برنامه‌های رادیویی) استخراج کنید؛

– سطح وسیعی از متون گوناگون را درک کنید؛ هم متون مختصر (مانند اعلامیه‌ها) و هم متون طولانی‌تر، متون تخصصی پیچیده، تفاسیر و گزارشات، در مورد موضوعات پیچیده به صورت کتبی و روشن اظهارنظر کنید و همچنین متون غلط دیگران را تصحیح نمایید؛

– در مورد موضوعات کلی به صورت شفاهی و روشن و هم در مورد موضوعاتی که مورد علاقه ی خودتان است، اظهارنظر کنید؛

– به صورت فعال در مباحثی که به آن‌ها آشنایی دارید مشارکت نمایید ونظر خود را به طور قاطع بیان کنید و نقطه نظرات خود را ارائه دهید؛

آزمون تخصصی TestDaF

آزمون TestDaF امتحانی است مرکزی و استاندارد برای زبان آلمانی بعنوان یک زبان خارجی. با قبولی در این امتحان داوطلب قادر خواهد بود آزمون زبان آلمانی لازم برای ورود به دانشگاه‌های آلمان را بگذراند.

آیا برای کار و یا تحصیل در آلمان و یا ویزا نیاز به مدارک رسمی زبان آلمانی دارید؟

آیا مایلید از سطح زبان آلمانی خود آگاه شوید؟

پس در کلاس های زبان آلمانی موسسه ما شرکت نمائید.

فهرست مطالب درسی

زبان آلمانی در موسسه MIE طبق سر فصل زیر آموزش داده می‌شود:

فصول گنجانده شده

کتب درسی

ترم

Lektion 1 – 6

Studio d A1.1

A1.1

Lektion 7 – 12

Studio d A1.2

A1./2

 

Zertifikat Start Deutsch 1

Lektion 1 – 6

Studio d A2.1

A2.1

Lektion 7 – 12

Studio d A2.2

A2.2

 

Zertifikat Start Deutsch 2

Lektion 1 – 6

Studio d B1

B1.1

Lektion 7 – 12

Studio d B1

B1.2

 

Zertifikat Deutsch B1

Lektion 1 – 3

Mittelpunkt B2

B2.1

Lektion 4 – 6

Mittelpunkt B2

B2.2

Lektion 7 – 9

Mittelpunkt B2

B2.3

LLektion 10 – 12

Mittelpunkt B2

B2.4

 

Zertifikat B2

Lektion 1 – 4

Mittelpunkt C1

C1.1

Lektion 5 – 8

Mittelpunkt C1

C1.2

سوالات مرتبط با دوره های زبان آلمانی

✅مدت زمان یادگیری زبان آلمانی b1 چقدر است؟

مدت زمان یادگیری زبان آلمانی b1 کمتر از 6 ماه است شما می توانید حدود 4 ماه مدرک b1 را دریافت نمایید.

✅مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی b2 چقدر است؟

شما می توانید به صورت فشرده ظرف مدت 6 ماه مدرکb2 زبان آلمانی را دریافت نمایید.

✅آزمون تخصصی TestDaF چیست؟

آزمون TestDaF امتحانی است مرکزی و استاندارد برای زبان آلمانی بعنوان یک زبان خارجی. با قبولی در این امتحان داوطلب قادر خواهد بود آزمون زبان آلمانی لازم برای ورود به دانشگاه‌های آلمان را بگذراند.

✅مدرک مورد نیاز برای تحصیل در آلمان چی می باشد؟

برای ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا مدرک B2 مورد نیاز است.

بهترین موسسه زبان آلمانی در تهران

یادگیری زبان آلمانی این روزها دغدغه افرادی است که قصد مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان را دارند. خیلی از افرادی که قصد مهاجرت دارند، فرصت لازم برای شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند و مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی برای این افراد مهم است. افراد دیگری نیز نمی‌خواهند وقت خود را محدود به ساعت‌های مشخص شده و شرکت در کلاس آنلاین زبان آلمانی کنند.

یکی از بهترین راه‌ها می‌تواند تهیه پکیج‌های آموزش زبان آلمانی باشد، تا شما بتوانید به آسانی و بدون نیاز به شرکت در کلاس‌های حضوری زبان آلمانی را یاد بگیرید. شما می توانید برای تهیه این پکیج ها به سایت mie language مراجعه نمایید. برای موفقیت در آزمون زبان آلمانی و فراگرفتن صحیح و اصولی قوائد زبان آلمانی شما می‌توانید از دوره‌های زبان آلمانی MIE استفاده نمایید. با این روش شما عزیزان می‌توانید در کوتاه مدت زبان آلمانی خود را تقویت کنید و در آزمون زبان آلمانی شرکت کنید.

در حال حاضر در تهران آموزشگاه‌های زیادی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارند و از تکنیک‌ها و روش‌های گوناگونی برای تدریس این زبان استفاده می‌کنند. این در حالی است که افراد نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی دارند تا بتوانند از این کلاس‌ها بهره کافی را ببرند. شاید بتوان موسسه زبان آلمانی در تهران یا هر شهر دیگری، در منزل خود پیدا کنید. بسیار ساده خواهد بود، زیرا شما عزیزان می‌توانید بدون نیاز به صرف هزینه زیاد از آموزش زبان آلمانی موسسه حقوقی ملک پور، هر کجا که هستید حتی در منزل استفاده کنید و قطعا نتیجه مطلوبی دریافت خواهید کرد.

پکیج شماره یک

پکیج اول زبان آلمانی

پکیج شماره دو

پکیج آموزش زبان آلمانی موسسه ملکپور

با روش فوق فشرده توسط استاد ملک پور
یک بار برای همیشه
بهترین انتخاب برای یادگیری زبان در کوتاهترین زمان
ما کلاس را به خانه های شما آورده ایم
با پشتیبانی آنلاین
بدون محدودیت در زمان و مکان
بدون ماندن در ترافیک طولانی و هدر رفتن وقت و انرژی مضاعف

15 دیدگاه

 1. با سلام و خسته نباشید
  من پکیج شماره 1 تهیه کردم و بسیار راضی بودم. خواستم از شما بسیار تشکر کنم و ببیینم آیا پکیج شماره 2 تکمیل شده است یا خیر؟

  • سلام و عرض ادب خدمت شما
   برای زبان آلمانی فعلا آموزش به صورت آنلاین نداریم. شما می توانید برای آموزش زبان آلمانی از پکیج های ما استفاده کنید.

  • سلام و عرض ادب
   کلاس های آنلاین موسسه در 7 ترم است که اگر شما به صورت مداوم نکاتی که استاد در کلاس اشاره می کنند را انجام بدید و خودتون هم پیگیر باشید و تمام موارد را در زمان مشخص تکرار و تمرین کنید و تمرین لازم داشته باشید برای رسیدن به آیلس 6، 4 ترم کلاس های آنلاین ما برای شما کافی است. اگر میخواهید که حرفه ای تر جلو برید و نمره بالاتری بگیرید می توانید ترم های بعدی مثل 5،6،7 هم شرکت کنید. و باز هم تاکید میکنیم این بستگی به مقدار زمانی داره که شما برای تکرار و تمرین میزارید.

  • سلام و عرض ادب
   بعد از اینکه پکیج A1 تمام شود، پکیج A2 منتشر خواهد شد ولی زمان دقیقی از انتشارش نمی توانیم بدهیم
   با تشکر از پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment